Články - Rybolov Maledivy

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Amatéři chytají na Maledivách 1/4
Pomalu se vzdalujeme od Male, míjíme luxusní resorty, kde tráví dovolené nejbohatší turisté. Míříme k atolu, kde se údajně vyskytují ve velkém množství cranasové obrovští. Už z dálky jsou vidět kokosové palmy a my připravujeme pruty na těžkou přívlač.

Amatéři chytají na Maledivách 2/4
„Pojď něco sníst“ volá zepředu Guru Karel. Zvedám se ze židle, když najednou hrčí brzda mulťáku, okamžitě se chápu prutu, není třeba zasekávat, ryba už se zasekla sama. Na pomoc mi běží Pavel a Olda, aby smotali ostatní pruty.

Amatéři chytají na Maledivách 3/4
Najednou jsem byl vyvržen na pobřeží, sundávám si masku a vychutnávám si tu krásu. Mám chuť se vidat do nitra ostrova, po pár krocích na bílé pláži, však vzdávám. Písek je totiž plný odumřelých korálů, které jsou velmi ostré.

Amatéři chytají na Maledivách 4/4
Sleduji Pavla, jak nekompromisně ztrácí nekonečné metry pletenky z cívky. Okamžitě jsem dal pokyn posádce, aby zastavila loď, což moc nepomohlo. Na navijáku zbývají poslední metry, začíná prosvítat prázdná cívka.

Amatéři zpět na Maledivách 1/4
Po očku pozoruji vzrušený pohyb na druhé lodi a vidím skákat plachetníka, „ten kdyby nám zabral“ pomyslel jsem si. A najednou vidím, že je spojený silonem a kluci ho zdolávají. Fantastické divadlo.

Amatéři zpět na Maledivách 2/4
Než jsem navázal, tak Pavel zasekl další rybu a nechce ji do korálů pustit, vidím ohnutou charismu na svoje maximum. „To nemůže pletenka vydržet“ napadlo mě. Najednou rup a prut je na tři díly! Už nenahazuji, dnes večer vyhrály ryby.

Amatéři zpět na Maledivách 3/4
Po dvaceti minutách slyším hluk na pravé části lodi. Byl to zase Luba, který obešel loď s rybou na prutě. Rychle stahujeme naše montáže. Po dalších třiceti minutách se ryba znovu otáčí a obeplouvá znovu záď,
míří na příď a Luboš znovu zmizel ve tmě.

Amatéři zpět na Maledivách 4/4
Ryba se trochu uklidnila, takže máme možnost si sednout a nabrat síly. Musím podotknout, že Luboš má na krku šest křížků a celé dvě hodiny zdolává rybu bez střídání, úplně sám. A je tady finále, ryba se dává znovu do jízdy, tentokrát ne kolem lodi.

Amatéři chytají na Maledivách - video
Maledivy jsou perfektní rybářskou destinací téměř po celý rok. Jedinečné místo obklopené stovkami korálových ostrůvků, které jsou omývány tyrkysovým Indickým oceánem. Můžete zde vyzkoušet různé rybářské disciplíny.

 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky